Záliby a koníčky

Zde bych rád prezentoval, že v mém životě je důležitá nejen práce, ale že ke spokojenému životu patří i různé záliby a koníčky, které se samozřejmě nevyhýbají ani mě. Jedním z nich je fotografování a počítačová grafika a poté nejrůznější sporty, jak je vidět na pár následujících obrázcích. Především je to od jara do podzimu přímo kůň, a sice horské kolo a terén v jakémkoliv provedení, horském, mokrém, i krvavém. Dole prezentované fotografie, a to jak ty na kole, tak na lyžích, byly pořízeny v letech 2012 a 2013.

Pavel Dopita

Dále si přes léto rád zahraji jak klasický, tak v posledních letech spíše beach volejbal a také si občas připomenu stolní tenis, který jsem kdysi závodně hrával. A samozřejmě jak přes léto, tak přes zimu, rád plavu. V létě v přírodě, v zimě dvakrát týdně na bazénu. Dále to přes zimu jsou pak sjezdové lyže a to jak klasický způsob, tak i carving bez lyžařských hůlek s mírným náznakem akrobacie, která ale končí u vrtulníku.

Pavel Dopita

Ale nerad bych zapomněl i na další oblast, kterou je trvalé vzdělávání. Zde těžko říct, zda je to přímo koníček, ale když člověk dělá něco, co jej baví a ve své podstatě zadarmo, musí to být koníček. Mimo vlastního vzdělávání v oblasti managementu a především systému řízení bezpečnosti informací a systému řízení kontinuity činnosti organizace, kde v současné době pracuji na knize, spolupracuji s několika vysokými školami a v posledních letech jsem dělal například vedoucího bakalářské práce na Evropském polytechnickém institutu s.r.o. v Kunovicích, nebo několikrát vedl oponenturu u bakalářských pracích na Moravské vysoké škole v Olomouci. Na kvalitní vzdělání kladu velikou váhu a myslím si, že by nás mělo provázet doslova od kolébky do hrobu.

Pavel Dopita

Poslední velkou zálibou je pak cestování a to jak k moři, tak zejména do hor, kdy tyto cesty mají formu poznávacích výletů, často ve stanu. Zde ale vybrat žádnou fotografii nedokážu, protože se v tom množství neumím rozhodnout. Pokud vás ale zajímají, dávám jich vždy pár na facebook.

Napsat komentář