Splaskla jedna bublina ale vážné problémy zůstávají.

Dolomoty 1

Dříve, než se vydám zase do hor, mimochodem, obě fotografie zde jsou moje a pocházejí z Dolomit, rád bych se podělil o pár informací.

Nejprve dobrá zpráva, že se zaregistrování našeho spolku ve Vrahovicích, a když myslím našeho, tak opravdu našeho, protože to má i v názvu, blíží ke konci. Věřím, že ještě v srpnu budeme mít IČO. Stanovy jsou napsány a schváleny, veškeré dokumenty podepsány, rada spolku zvolena. Osobně se chci angažovat zejména v oblasti informování občanů, protože například ve vitrínce u Hloučele se stále krčí první zápis Osadního výboru, ze kterého se toho občané moc aktuálního nedoví. Snad v rámci maskování nechtějí zveřejnit novinky i v této části Vrahovic. Doufám, že své zkušenosti s PR a DTP prodám k užitku místních občanů a našeho spolku. Plány by byly, tak to zkusíme napravit.

Je pár kauz, které nyní hýbou Vrahovicemi, a kterými jsme se zabývali již na našich prvních schůzkách. Naposledy minulý týden. Jsem rád, že jedna z nich splaskla a musím pogratulovat paní Žitné k vynikajícím znalostem poměrů. Jednou větou nám přesně popsala vznik hysterie kolem ubytování uprchlíků ve Vrahovicích, což nakonec odhalili i reportéři iDnes. To ovšem neznamená, že by okolo ubytovny bylo v současné době vše v pořádku. Zejména v oblasti bezpečnosti jsou viditelné rezervy.

Co se týká nesmyslného přesunu zastávky v Trpínkách, který již nějakou dobu jitří vášně, nové informace nejsou. Místo toho, aby z celého projektu, který je více v rovině osobní, než v logické, jeho iniciátoři vycouvali se ctí, dál si vedou svoje. Přečetli si asi v těchto parných dnech u vody krásný román Aloise Jiráska, „Proti všem“, a nechávají se inspirovat.

Kam ale bude nejspíš nutné zaměřit pozornost jako první, je osud Vrahovického koupaliště. Město Prostějov s ním podle posledních informací nepočítá, tedy prozatím. Mají velké plány s Národním olympijským centrem. To dokonce takové, že si jej napsali na soukromé osoby. Stačí se podívat, kdo tvoří jejich spolek, který dostal na devadesát let do pronájmu pozemky. Trpím stihomamem, nebo to smrdí na sto honů? Ale zpět do Vrahovic. Pokud se ukáže pravdivou informace, že chce koupaliště nějaká zájmová skupina odkoupit jenom proto, aby jej obratem zasypala a prodala jako stavební parcely, nastane čas jednat.

Ještě hodlám zajít na jednání ohledně kruhového objezdu, který se má budovat u pomníku padlých. V této souvislosti by mohly padnout zajímavé informace k cyklostezce do města. Ostatně, další by se měla projektovat od rybníčku, pod mostem, směrem na biokoridor Hloučela. U obou pochopitelně více než souhlasím s jejich oprávněností, a potřebností a pokud tam nebudou nějaké podezřelé okolnosti, budu velmi podporovat jejich vznik.

Ke zkapacitnění Romže zatím nic nového, i když z novin jsem doznal, že již byly vybrány tři projekty. Pochopitelně je mezi nimi i ten kontroverzní, který má zachránit hloupou a nesmyslnou změnu územního plánu a výstavbu v povodňové zóně. Ovšem je to jen v novinách, počkejme na oficiální stanovisko. V této souvislosti mám i JPP informaci ohledně Arboreta, ale moc jí nevěřím. Tak hloupý nemůže nikdo být.

Co mě trochu mrzí, že v posledních měsících úplně zapadla aféra s necitlivým kácením stromů u štreky. Nikde jsem již delší dobu nic nečetl o řešení této nešťastné události. Pokud by někdo znal další podrobnosti, napište mi prosím. Ostatně rád uvítám jakékoliv podněty a informace ke všemu, co se týká Vrahovic. Moc děkuji a budu za ně vděčný. Můžete i psát na novou adresu: NaseVrahovice@seznam.cz. Pod tímto názvem nás najdete i na facebooku a webových stránkách.

Na závěr jeden sen.  Zdálo se mi, že jsem si ve Vrahovicích skočil zacvičit na venkovní náčiní. Takovou tu WorkOut konstrukci. Hrazda, bradla, znáte to. Sny se mají plnit.

Teď už jdu balit bágl, ferratové úvazy a vyrážím.

 

Dolomity 2